Skláři z Bavorska: už od roku 1834

Další značka, kterou na českém trhu jako agentura zastupujeme, je německý Nachtmann.

Nachtmann je německá sklárna, která své počátky datuje až do roku 1834. Už v té době se soustředila na skleněné výrobky, které mají vysokou estetickou i řemeslnou hodnotu, ale zároveň jsou praktické, a tak je můžete používat dennodenně ve své jídelně. Letos je to neuvěřitelných 188 let od založení, kdy sklář Michael Nachtmann zakládá společnost F. X. Nachtmann. Zpočátku vyrábí své produkty v Unterhütte u Herzogau v Bavorském lese, v roce 1900 Zacharias Frank přebírá společnost a stěhuje sídlo do Neustadtu, současného sídla společnosti.

Po druhé světové válce, přesněji v roce 1945, společnost Nachtmann obnovuje částečně zničené výrobní zařízení a znovu zahajuje výrobu křišťálového skla v Neustadtu a Riedlhütte. v osdmesátých letech 20. století pak vzniká moderní závod na výrobu křišťálu ve Weidenu.

Zajímavostí je spolupráce s pražskou UMPRUM a vítězství v designérské soutěži NextGen Prague, které přineslo nadějnému designérovi Romanu Kvitovi roční spolupráci s německou sklárnou Nachtmann, pro kterou navrhnul kolekci skla „SPHERE“.

Náš tip pro prodejce

Chcete navázat spolupráci a vyzkoušet produkty Nachtmann například ve vašem eshopu nebo kamenné prodejně?

Kontaktujte: Pavla Preissová, E: pavla@designum.cz, M: +420 777 204 244

 

Přihlášení k newsletteru