Fritz Hansen oslavil 150. narozeniny také v Praze

Ikona skandinávského designu oslavila 150. výročí od založení

Dlouho očekávaná  akce v Umělecko-průmyslovém muzeu byla skvělá. Přišla spousta architektů, designérů a dalších milých lidí. Podrobnou fotoreportáž najdete na webu.

Fritz Hansen Party za účasti dánského konzula Sørena Kelstrupa a řady významných českých architektů a designérů včetně profesora Jiřího Pelcla byla plná designu, dobrého jídla a pití. Protože to vše k sobě prostě patří. Jsme hrdí na to, že tuhle složitou a několikrát odkládanou akci dánská firma svěřila právě nám. Znáte historii Fritz Hansen?

Historie & dánský design

Hosté měli možnost si prohlédnout a vyzkoušet ikonické křeslo Egg™ od Arneho Jacobsena nebo další designové produkty z dílny Fritz Hansen. Co stojí za úspěchem této tradiční značky a jaká je její historie?

Historie dánského designu začíná někde na konci 19. století, konkrétně v roce 1872, kdy podnikavý truhlář Fritz Hansen získal živnostenské oprávnění. O sedm let později rodák z Nakskova otevírá v Kodani společnost na výrobu nábytku a zaměstnává zde svého syna Christiana. V prvních dekádách vyrábí nábytek pro dánský parlament, Nejvyšší soud v paláci Christiansburg, univerzitní knihovnu, kodaňskou radnici a další významné instituce. Před první světovou válkou Christian začíná experimentovat s technikami ohýbání párou a Fritz Hansen se stává světovým lídrem v lisovaném a laminátovém dřevěném nábytku. Mimo jiné uvádí na trh úplně první dánský ocelový nábytek a ikonickou židli Church od Kaare Klint, která zůstává v kolekci Fritz Hansen až do roku 2004.

Pro architekty a designéry

Chcete více informací? Katalogy a další materiály značky Fritz Hansen?
Kontaktujte nás a pojďme se potkat.

 

Přihlášení k newsletteru