Eva Solo: snídaně s novináři

Čisté linie, kvalita a funkční design, to je Eva Solo. Historie této ikonické skandinávské značky sahá až do 50. let minulého století. Za tu dobu získala nejen řadu prestižních designových ocenění, ale především spoustou příznivců po celém světě. Dnes jsme značku představili českým novinářkám a novinářům.

Potřeby pro servírování, vaření, bydlení, pečení, kuchyňské náčiní a porcelán – to je ve zkratce značka Eva Solo. Široké portfolio produktů Eva Solo bylo vždy moderní, inovativní a přinášelo prvotřídní kvalitu, promyšlenou do nejmenších detailů.

Historie

Dánská firma Eva Solo byla založena před desítkami let a dnes jí řídí a vlastní Jan Engelbrecht, který je již čtvrtou generací rodiny zakladatele. Janova matka se jmenovala Eva a její otec, tedy Janův dědeček, byl jedním ze tří bývalých generálních ředitelů společnosti. Právě Evino jméno inspirovalo název společnosti. „Naše výrobky v mnoha ohledech odrážejí vývoj, který proběhl v moderní domácnosti. Výchozím bodem vždy bylo funkční, vysoce kvalitní kuchyňské náčiní pro skandinávské hospodyňky,“ říkají v Eva Solo. A platí to dodnes.

Viditelné nádobí

Od padesátých let s nástupem žen na trh práce v dánské Eva Solo vyvíjeli nádobí a další domácí potřeby, které měly především usnadnit a zpříjemnit život v kuchyni a jídelně. „V sedmdesátých letech, kdy se staly módou otevřené kuchyně, jsme byli první firmou, která vyráběla kuchyňské vybavení, jež bylo dostatečně stylové, aby se dalo vystavit na odiv,“ doplňují v Eva Solo.

Funkce & kvalita

Celá desetiletí je značka Eva Solo známá především funkčním a vysoce kvalitním designem svých výrobků. Dnes je to moderní, inovativní a mezinárodně respektovaná firma, která definuje pojem „dostupný skandinávský design“. Sídlo má nedaleko dánské Kodaně, ale výrobky se značkou Eva Solo se dnes prodávají po celém světě. Kolekce Jaro 2023 bude dostupná od března také na českém trhu a DESIGNum Praha, tedy agenturní zastoupení EVA SOLO pro ČR a SK, ji představí u všech prodejců na trhu.

Eva Solo & základní hodnoty

– Vášeň
– Integrita
– Inovace
– Obchodní talent

Tyto hodnoty značky Eva Solo tvoří základ všeho, co dnes značka navrhuje, vyrábí a prodává. Shrneme-li jednou větou moto firmy: „Vždy budeme dodávat emocionální, vysoce kvalitní a inovativní výrobky pro domácnost.“

Produktové stránky Eva Solo

Přihlášení k newsletteru